چهره تخصصی


آموزش ادغامی هنر های طراحی، نقاشی، خوشنویسی ویژه دانش آموزان

بیشتر خانواده ها با فرزند دانش آموز خود در انتخاب یکی یا دو تا از آموزش های مذکور طراحی و نقاشی و همچنین خوشنویسی اختلاف نظر دارند. یعنی خانواده ها سعی می کنند فرزندشان مثلا” خوشنویسی یاد بگیرد. ولی فرزند دلش می خواهد مثلا طراحی یا نقاشی یاد بگیرد و بدین طریق خانواده ها خواسته  فرزند را ندیده می گیرند یا بالعکس برخی اوقات فرزندان …

 طراحی سیاه  قلم ( چهره تخصصی )

در دوره آموزش طراحی سیاه قلم هنرجویان نحوه صحیح به دست گرفتن قلم را می آموزند.

همچنین برای آموزش طراحی سیاه قلم ( چهره تخصصی ) و استفاده از اشکال ساده و درک قدم به قدم تمامی تناسبات چهره از ریزترین جزئیات تا کلی ترین تناسبات را طی چهار جلسه ابتدایی دوره می آموزند. نه تنها با دقیق ترین جزئیات تناسبات و فرم استاندارد چهره آشنا می شوند، بلکه رفته رفته با هر تمرین قدرت دید هنرجو نیز افزایش یافته و تناسبات و فواصل را در طراحی بهتر و راحت تر تشخیص می دهد.

پس از یادگیری تناسبات چهره و افزایش قدرت طراحی ( قلم زنی ) و دید بهتر فواصل و فرم ها، هنرجویان ابزار کنته را تهیه کرده و طی سه جلسه با نحوه استفاده صحیح هر یک از ابزارها آشنا می شوند.

سپس سایه زنی تک تک اجزاء چهره به صورت جداگانه و از ریزترین جزئیات بطور مثال مردمک و عنبیه چشم گرفته تا مهمترین حجم پردازی ها بطور مثال حجم استخوان بین چشم و ابرو ، حجم پلکها و ایجاد حس کروی بر روی بینی اعم از استخوان بینی ، حجم کروی شکل پره ها و قسمت غضروفی جلوی بینی و غیره آغاز می شود .

در این مرحله هنرجو جهت شبیه سازی اجزاء چهره از روی عکس و شناخت تفاوتهای بسیار دقیق در چهره افراد که باعث افزایش شباهت هرچه بیشتر نقاشی به سوژه اصلی یا همون عکس میشه آماده می شود .

هنرجو پس از گذراندن سه الی چهار ماه ( بستگی به میزان تمرین و پیشرفت هنرجو ) اولین تابلو نقاشی کامل را شروع میکند. در هرتابلو هنرجو نه تنها با راهنمایی های استاد تلاش برای خلق یک اثر هنری زیبا می کند، بلکه با هر تابلوی نقاشی نحوه استفاده از ابزار کنته برای ایجاد بافتهای مختلف از قبیل مو، انواع پارچه، چوب، فلز، مایعات، آسمان و ابرها و بافت پوست و غیره را نیز به مرور زمان می آموزد.

با هرتابلو و به همراه تمرینات ، پیشرفت قابل توجهی را در کوتاهترین زمان حس می کند. در آموزش طراحی سیاه قلم اصول طراحی حرفه ای با تکنیهای مداد، مداد کنته و تکنیکهای زغال آموزش داده می شود. در ابتدای دوره تمریناتی برای تقویت دست در طراحی و تمرین های هاشورزدن هنرجو را آماده طراحی فرمی می نماید.

 

 

اشیاء بیجان و چیدمان آنها نوع بافت هر موضوع و نحوه نورپردازی مقدماتی از طراحی را برای هنرجو فراهم می آورد تا مطالبی همچون تاثیر نور بر طرح، تاثیر بافت در طرح و تاثیر تیرگی و روشنایی موضوعات در طراحی را کاملا درک کرده و با آن آشنا شود. همچنین گياهان سوژه هايي بسيار متنوع و مناسب براي طراحي هستند. برگها، شاخه ها و گلها در اندازه ها، شكلها و رنگهاي گوناگون به وفور در اطراف شما هستند و فرصتي براي كسب تجربه در اين زمينه به شمار مي آيند. بعد از این مرحله هنرجو نیاز به درک بهتری از پرسپکتیو دارد تا موضوعات را با زاویه دید مناسب و با فرم درستی طراحی کند. هنگامیکه موضوعی در عمق می رود دچار فرم نامناسب نشود. سپس هنرجو با روشهای کار با مداد کنته،روشهای کار با زغال، هاشور زدن و با تکنیکهای طراحی با پاستل سفید وارد مهارتهای طراحی از چهره می شود. موضوعي كه مورد علاقه همه طراحان بوده و هست، مبحث طراحي از چهره است. بسياري از افراد حتي پيش از آغاز به طراحي، تلاشهاي فراواني در اين زمينه داشته و فعاليتها و تمرينات مربوط به طراحي را منحصر به موفقيت در ترسيم چهره مي دانند.

سرفصل های آموزشی دوره طراحی سیاه قلم

  • افزایش قدرت طراحی و یادگیری تناسبات چهره
  • نحوه استفاده از ابزار کنته
  • حجم پردازی و نحوه سایه زدن تک تک اجزاء صورت
  • شبیه سازی از روی عکس و متمایز کردن تفاوتهای لب ، بینی و چشم افراد از یکدیگر

زیباترین مرحله یعنی تلاش برای خلق یک اثر هنری جاودان ، یک تابلو نقاشی زیبا و شیک با ابزار کنته و پاستل گچی به سبک سیاه قلم که پس از اتمام و قاب شدن باعث زیبایی منزل شما و متحیر کردن دوستان، فامیل و اطرافیان شما می شود. و هنرجو در این سطح درک بسیار بیشتری از آثار نقاشی دیگر هنرمندان داشته و در کنار لذت مضاعفی که از مشاهده و درک آثار نقاشی می برد، با بررسی و مشاهده آثار هنرمندان بزرگ تاریخ، مدام سعی در بهتر شدن می کند. در این دوره شما با طراحی با ذغال نیز آشنا خواهید شد.

چهره تخصصی

بازار کار دوره آموزش طراحی سیاه قلم

رشته هاى هنرى هميشه يكى از پتانسيل هاى بازار كار بوده و هست اين رشته براى كسانيكه ذوق و سليقه خود را در اختيار اين هنر ميگذارند. دريچه اى روشن به سوى در آمد از طريق فروش تابلوها و يا تدريس در اين رشته است.

شما پس از پایان دوره مدرک مورد تایید دریافت خواهید نمود.